Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Cirkev

Rímsko-katolícka cirkev

Farský úrad a matkocirkev mala obec v Nižnej Myšli, kde bol aj Jezuitský kláštor. Do roku 1926 mali veriaci k dispozícii len drevenú zvonicu. Kostol Krista Kráľa bol postavený v roku 1926. Čiastočne bol opravený v roku 1947. Posledná oprava bola v roku 1995. V roku 2001 pri sčítaní ľudí sa k rímsko katolíckej cirkvi hlásilo 187 obyvateľov.

kostol.png

Reformovaná cirkev

Veriaci tejto cirkvi patria pod matkocirkev Bohdanovce. V obci sa nachádza len zvonica postavená v osemdesiatich rokoch 20. storočia. Predtým tu stála len drevená zvonica. K reformovanej cirkvi sa hlási 47 veriacich

1 (2).png

Evanjelická cirkev a.v.

V obci sa k evanjelickej cirkvi augsburského vyznaniu hlási 13 obyvateľov. Evanjelici sa do obce prisťahovali na prelome 19. a 20. storočia, pravdepodobne zo Svinice, alebo z oblasti okolo rieky Topľa pri obciach Soľ a Komárany. Obec patrí pod matkocirkev Košice staré mesto. 
 

Grécko-katolícka cirkev

Veriaci tejto obce gr. kat. obradu patria pod farnosť Sady nad Torysou časť Zdoba. Počet veriacich gr. kat. vyznania je nepatrný. Ako príčinu treba uviesť, že za totalitného režimu Grécko katolícka cirkev v bývalej ČSSR bola v roku 1950 násilne likvidovaná, veriaci mali sa stať proti svojej vôli pravoslávni.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka